Stalo se - archiv novinek

22. 4. 2018 - Jarní brigáda - fotogalerie

Děkujeme účastníkům brigády za pomoc!

Prohlédněte si fotogalerii.

18. 11. 2017 - Výsadba před školou

První výkop k výsadbám před školou byl učiněn. Za lavičkou jsou tři bergénie, dva vousatce, bílá šalvěj hajní a cibuloviny. Brzy dorazí dvě bílé vistárie a šalvěj lékařská. Snad se na nás usměje štěstí a zbytek bude do konce příštího roku.

4. 11. 2017 - Listopadová brigáda - fotogalerie

9. 10. 2017 - Realizuje se - geoprvek

Realizace georůžice se blíží ke konci. Umístění jednotlivých kamenů je již pevné - více info v samostatném článku.

30. 6. 2017 - Děkujeme za přízeň a těšíme se na setkání v příštím školním roce

Na našem Facebooku se můžete podívat na zajímavé srovnání fotografií zahrady z roku 2014 a stejných míst nyní.

Co se povedlo, co bylo dokončeno a jaké akce proběhly ve školním roce 2016/17 najdete v sekci Co je hotovo.

Krásné prázdniny!

4. 6. 2017 - Zahradní brigáda  - fotogalerie

Děkujeme všem příznivcům za pomoc při dnešní brigádě, i přes nepříznivé počasí se kus práce udělal. Prohlédněte si fotogalerii.

4. 4. 2017  - Jarní rodinná brigáda

První letošní brigáda se velmi vyvedla, projděte si fotogalerii a objevte novinky.

 

1. 12. 2016 - Aktualizované verze studie proměny školní zahrady

Aktuální stav zahrady, včetně dosadby ovocného sadu. Prohlížejte v PDF.

23. 11. 2016 - Obnova ovocného sadu

Proběhl školní projektový den - žáci pomohli vysadit nové stromy do sadu i založit listnatý les. Více informací a foto ve fotogalerii.

21. 11. 2016 - Vrbová chýše postavena

Za vydatné pomoci družinových dětí vyrostl během dnešního odpoledne  nový herní prvek. Průměr chýše je 3 metry, použité pruty jsou z 1-2 leté vrby košíkářské - dodavatel chýše má u Brna několik hektarů vrbových plantáží. Na fotografiích můžete sledovat průběh stavby - vrtání děr, vysypání děr  výtrusy mykorrhizních hub, zasazení a následné proplétání prutů jutovými provázky (životnost je cca 5 let). Viz Fotogalerie na našem Facebooku.

17. 11. 2016 - Brigáda Obnova ovocného sadu

Děkujeme všem účastníkům brigády za účast, vše naplánované se stihlo, díry jsou vykopány  a připraveny na osazení. Prohlédněte si fotogalerii.

 

3. 11. 2016 - Zelený chodníček

Svah pod venkovní pracovnou byl oset luční směsí Zelený chodníček. Obsahuje mnoho kvetoucích rostlin s poetickými českými jmény. Celá zpráva.

9. 10. 2016 - Fotogalerie - Podzimní dlabanec

Nedělní brigáda proběhla výborně, děkujeme všem pomocníkům, moc jste nám pomohli a jsme rádi, že mezi nás přišli hlavně letošní prvňáčci s rodiči. Pokochejte se fotografiemi, ať už jste se účastnili nebo ne.

 

30. 9. 2016 - První setkání na zahradě v novém školní roce

Zveme všechny příznivce zahrady na podzimní setkání na zahradě, uskuteční se 9. 10. od deseti hodin. Čeká vás mnoho rozličných činností, posezení u ohně a snad i domácí občerstvení.

24. 6. 2016 - Končí druhý školní rok s projektem Krok ze školy do přírody

 Zahrada prokoukla, mladší žáci si užívají nových herních prvků i pěstování zeleniny.

Proběhlo pět celodenních brigád, a v dubnu se uskutečnila Benefice pro zahradu. Na zahradě vyrostl kompost, hmyzí hotel, zeleninová a bylinková zahrádka, hřiště pro školní družinu. V příštím roce bude projekt pokračovat, nejbližší plán je dokončení stolu pro keramiku, vrbová chýše a výsadba v ovocném sadu.

Přehled všech akcí a výsledků najdete na http://www.krokdoprirody.cz/co-je-hotovo.

Děkujeme všem příznivcům zahrady, za nasazení a čas, které zahradě věnovali. Věříme, že chodíte na brigády stejně rádi jako my a vaši pomoc uvítáme i příští školní rok. Pokud máte nápady, chcete nám nabídnout spolupráci kontaktujte Ivu Hoffmannovou -  iva.hoffmannova@volny.cz.

 

Více fotografií aktuálního stavu zahrady najdete na našem Facebooku.

 

25. 4. 2016 - Adopce herních a zahradních prvků

Pokud máte z přeměny zahrady radost tak jako my a chcete finančně či jiným způsobem přispět, máme pro vás zajímavou možnost jak zahradu podpořit.

24. 4. 2016 - Fotogalerie z Benefice pro zahradu

Projděte si znovu celé benefiční odpoledne, aktivit, dílen a hudebních vystoupení byl opravdu velký výběr. Celá fotogalerie je na našem Facebooku.

 

 

18. 4. 2016 - Hřiště pro školní družinu prošlo certifikací

Družinové hřiště je připraveno k zahájení provozu. Chybí poslední detaily, slavnostní zahájení, ale certifikace proběhla, herní prvky jsou bezpečné. Prohlédněte si fotogalerii - hřiště týden před zahájením provozu.
Náhled certifikátu.

 

14. 10. 2015 -  Rámcová studie proměny školní zahrady

Studie byla prezentována na Valné hromadě SRPŠ, konané dne 13. 10. 2015. Prvky jsou detailněji popsány ve zprávě včetně způsobu realizace a financování. Studie je určena k připomínkování a další diskuzi. Vítáme jakékoliv připomínky, návrhy, reakce. Studii zvětšíte kliknutím. Zpráva je k dispozici v PDF.

26. 6. 2015 - Aktualizovaný plán zahrady

Na zahradní slavnosti byl představen aktualizovaný plán zahrady.

 

 

11. 4. 2016 - Ptačí budky na školní zahradě

Vše o ptačích budkách na školní zahradě a navíc mnoho tipů k umístění budek.

3. 4. 2016  - Jarní brigáda - fotogalerie

Děkujeme všem účastníkům brigády, vše se povedlo, bylinkový záhon i zeleninová zahrádka jsou připraveny, hmyzí hotel už láká nájemníky a dopadiště pod klouzačkou je hotovo. Podívejte se na fotky, jak to probíhalo.

 

1. 3. 2016 - Kde jsou topoly

Topoly, které stály na školní zahradě, byly již přestárlé a padaly s nich velké suché větve. S ohledem na bezpečnost dětí bylo rozhodnuto stromy pokácet. ... více informací.

29. 2. 2016 - Zimní brigáda na zahradě

Děkujeme všem účastníkům brigády! Přes nepříznivé počasí jsme se sešli ve slušném počtu a vše se zvládlo, topoly už jsou zpracovány, plot je o pořádných pár metrů delší. Prohlédněte si fotogalerii.

 

11. 2. 2016 - Realizace družinového hřiště - shrnutí informací

Na členské schůzi SRPŠ dne 9. 2. 2016 bylo odhlasováno financování a    způsob realizace volnočasového hřiště. Práce započnou co nejdříve,    slavnostní otevření bude 24.4.2016.  Více informací, nákresy, rozpočet najdete v samostatném článku.

10. 2. 2016 - Výroba ptačích budek

První, třetí  a jedna pátá třída se ujaly výroby budek, žáci, jejich učitelé a rodiče, vyrobili 20 budek, zejména pro sýkorky, lejsky a špačky. Podívejte se, jak jim to šlo!

 11. 12. 2015 - Hmyzí hotel

Na zahradě je vztyčen hmyzí hotel - výjimečná stavba, opravdu stojí za zhlednutí, v průběhu zimy žáci prvního stupně dodělají výplně a na jaře začne hotel přijímat hosty. Prohlédněte si fotogalerii.

 

 12. 10. 2015 - Roštění & Co. -  fotogalerie

Podívejte se na fotogalerii z další úspěšné brigády. Všem účastníkům děkujeme za účast, přijďte zas!

18. 10. 2015 - Podpořte nás v soutěži o Miss kompost

 Ucházíme se o titul Miss kompost, hlasujte pro náš nový kompost na webové stránce Miss kompost. Stačí jedno kliknutí, hlasuje se prostřednictvím LIKE na Facebooku nebo Gmail+. Děkujeme za podporu.

11. 6. 2015 - Co je hotovo

Prohlédněte si přehledný seznam, co vše už je v rámci projektu přeměny zahrady za námi.

18. 6. 2015 - Zahradní slavnost - prezentace projektu

Během programu zahradní slavnosti ZŠ Petřiny-sever proběhla prezentace projektu Krok ze školy do přírody. Představen byl ukázkový protyp modulu dřevěného pódia.

 

 24. 5. 2015 - Ladění zahrady - pokračování úspěšné brigády

V neděli proběhla druhá brigáda - všechny kmeny jsou odkorněné, broukoviště je založené, ohniště už má kamenné paprsky. Děkujeme všech zůčastněným a rádi vás uvidíme na podzimní brigádě.

Fotogalerie

13. 5. 2015 -Valná hromada SRPŠ

Zveme všechny rodiče na setkání rodičů a přátel školy. Na  programu je několik bodů, které souvisí s pokračováním projektu Zahrada. Setkání se uskuteční 13. 5. 2015 v 17:00 v knihovně školy. Viz program.

12. 4. 2015 - Probouzení zahrady - jarní brigáda

Podívejte se na fotografie z nedělní brigády.

 

27. 3. 2015 - Prezentace projektu Zahrada

V  prostorách ZŠ je stále vystaven model Zahrady  (ve vitríně v přízemí) - s vyznačenými symboly prvků. Na posterech jsou pak zobrazena možná řešení jednotlivých prvků.

Zobrazit prezentaci. Zobrazit další modely.

27. 3.  - Sběr námětů od žáků

Děti z prvního stupně pod vedením Markéty Vondráškové zpracovávaly pocitové mapy - jak se kde na zahradě cítí, co se jim tam líbí a co by rády změnily. Z různých materiálů pak vyráběly "Zahradu v krabici". Výsledky jsou k vidění v přízemí a v 1. patře na aktuální výstavě. Viz Fotogalerie.

Stalo se - archiv novinek

20. 3. - Pro zahradu bylo získáno dubové dřevo

Na zahradě je uskladněno cca 20 kmenů, jedná se o stavební dubové dřevo na lavičky,
altán a herní prvky. Několik kmenů je obydlených hmyzem a je určeno na broukoviště.

10. 3. 2015 Model zahrady - dílna ve 2. C

Ing. J. Hušek a K. Hušková připravili pro děti dílnu, ve které předvedli práci s reálným 3D modelem. Děti si vyzkoušely, jak architekt s modelem pracuje a navrhly a vytvořily si vlastní krajinu z různorodých materiálů.

20. 12. 2014 Slavnost slunovratu

Na zahradě proběhla příjemná oslava Slunovratu, pálili jsme slunovratové poleno a při té příležitosti i uskladnili opukové kameny. Na fotografiích vidíte výbornou organizaci práci, do úklidu byli zapojeni i žáci školy.

12. 12. 2014 Sběr opukových kamenů na Strahově

Pro účely skládané zídky jsme na stavbě na Strahově nasbírali hromadu opukových kamenů. Tuto sobotu je budeme skládat na školní zahradě.

Ve čtvrtek 18.12. 2014 vyrážíme na krátkou exkurzi do MŠ Letadýlko v Českém Brodě.

Sraz v 8h u pokladen na Masarykově nádraží, návrat na Petřiny cca v 11:30. K vidění je zahrada s herními prvky od Lukáše Gavlovského, bude se nám věnovat místní paní ředitelka.

28. 11. 2014 Adventní dílna na ZŠ Petřiny-sever

V rámci předvánočních dílen a trhů jsme připravili i dílnu ve prospěch školní zahrady. V příjemné atmosféře si rodiče s dětmi vytvořili přírodní dekorace. Získali jsme 2 405 Kč.

10. 11. 2014 Připravujeme exkurze pro pedagogický sbor

9. 11. 2014

V neděli jsme provedli inventarizaci zeleně na školní
zahradě. Proběhlo také částečné zaměření pozemku, které bude pokračovat
příští víkend.

9. 10. 2014 Exkurze do WMŠ Dusíkova

Ředitelka ZŠ Petřiny-sever, vedoucí školní
družiny a další vychovatelky ŠD navštívily zahradu Waldorfské mateřské školy
v Dusíkově ulici, kde se jim věnovala paní učitelka MuDr. Veronika Fraňková,
která má zdejší zahradu na starost.
Dozvěděly se vše o vytváření zdejší zahrady od počátků do současnosti,
přínosy přírodní zahrady a drobná úskalí údržby, viděly děti v akci. Odnesly
si povzbuzení a inspiraci.

Krok ze školy do přírody

Partner

Logo-praha

Projekt vzniká za přispění Magistrátu hl. m. Prahy

Sdílejte s námi